blog

Typowe błędy popełniane przy wykonywaniu instalacji kanalizacyjnej

Dodano: poniedziałek, 29 lipca, 2019

Zobacz, jakich błędów unikać podczas wykonywania instalacji sanitarnej. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

Jak oszczędzać wodę? Oszczędność wody w domu i ogrodzie

Dodano: czwartek, 8 listopada, 2018

Oszczędność często uważana jest za konieczność dla ludzi uboższych, nieprzyjemny obowiązek czy wymysł obrońców natury. Jednak problem zużywania wody jest znacznie większy i każdy człowiek może pomóc w spowolnieniu tej złej tendencji. (więcej…)

Woda

Dodano: piątek, 21 września, 2018

Woda – albo jak wolą chemicy – monotlenek diwodoru to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów naszego życia. Każdego dnia wykorzystujemy ją do różnych celów – od spożycia po cele gospodarcze. Co zrobić, by woda w domowych kranach była czystsza, pozbawiona nieprzyjemnego posmaku oraz węglanów, które powodują osadzanie się kamienia kotłowego? (więcej…)

Jak poznać dobrego hydraulika

Dodano: środa, 30 maja, 2018

Dobry hydraulik to prawdziwy skarb. Przeczytaj, jak znaleźć odpowiednią osobę, która pomoże Ci poradzić sobie z usterką. (więcej…)

Wodne instalacje domowe

Dodano: wtorek, 26 września, 2017

Wiosna i lato to czas remontów i budowy, dlatego warto wiedzieć, o co chodzi z instalacją wodną i kanalizacyjną. Instalacja wodna w domu to ta część instalacji, która znajduje się za wodomierzem, wg którego właściciel mieszkania czy domu rozlicza się za zużytą wodę z jej dostawcą. Montaż instalacji wodnej warto zlecić specjalistom, robić go wg schematu, a także dobrze zaplanować, gdzie znajdą się krany, umywalki, kaloryfery i wszelkie inne odbiorniki wody, takie jak pralka, zmywarka czy prysznic lub wanna. (więcej…)

Przegląd instalacji centralnego ogrzewania

Dodano: środa, 12 kwietnia, 2017

Sprawność instalacji grzewczej zależy w dużym stopniu od przeprowadzania regularnych przeglądów i niezwłocznego usuwania zauważonych usterek, dlatego nie powinno się o tym zapominać. Przeglądy instalacji najlepiej wykonywać w sezonie letnim, tak aby nasza instalacja w okresie grzewczym nie sprawiała problemów. (więcej…)

Zmiękczanie wody

Dodano: niedziela, 12 marca, 2017

Twarda woda to udręka większości Polaków. Gorzki smak potraw i napojów, a także ogromne zagrożenie dla urządzeń elektrycznych. Najbardziej obrywa się kołom i podgrzewaczom wody, a my często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. Polska średnia twardość wody to około 18° dH (Grad deutscher Härte), co jest uznawane za twardą wodę (twarda woda to przedział 15-21 dH). Najgorzej w tym momencie mają mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, gdzie woda jest w najgorszym stanie. (więcej…)

Jak dobrać kocioł do centralnego ogrzewania?

Dodano: wtorek, 28 lutego, 2017

Przed podjęciem decyzji o zakupie kotła należy zwrócić uwagę na rodzaj paliwa (stałe, ciekłe czy gazowe), ilość ciepła potrzebną do ogrzania budynku, miejsce w którym zlokalizowana będzie kotłownia oraz ilość ciepła do przygotowywania c.w.u. (w przypadku zastosowania kotła dwufunkcyjnego). (więcej…)

Twarda woda – nasz główny wróg

Dodano: piątek, 24 lutego, 2017

Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z problemu, który dotyczy każdego z nas. Jednych w większym stopniu, innych w mniejszym – w zależności od rejonu, w jakim mieszka. Wspomnianym problemem jest twarda woda, a co za tym idzie kamień osadzający się na wszystkim, z czym styczność ma H2O. Wytrącający się węglan wapnia i węglan magnezu to zmora Polaków, która wykańcza ich sprzęty domowe, jak również źle wpływa na skórę i włosy. Postaramy się więc bardziej naświetlić problem twardej wody, aby wiedzieli Państwo, z czym mają do czynienia. (więcej…)

Odpowietrzanie grzejników w kilku prostych krokach

Dodano: niedziela, 16 października, 2016

Piec bucha ciepłem, a w domu zimno? Możliwe, że po prostu trzeba odpowietrzyć grzejniki, co jest bardzo prostą czynnością, która dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele czasu. Fachowiec nie będzie potrzebny, bo równie dobrze możesz to zrobić sama, a my Ci w tym pomożemy. (więcej…)