blog

Jak odpowietrzyć grzejnik – zrób to sam

Dodano: poniedziałek, 8 marca, 2021

Zapowietrzony grzejnik to problem, który przynajmniej raz spotkał każdego z nas. Staramy się utrzymać jak najbardziej komfort cieplny w naszym domu i wtedy czasami na drodze staje nam w pełni nieprzewodzący ciepła kaloryfer. Zimą ten problem doskwiera nam najbardziej, każdy z nas chciałby budzić się w ciepłym domu w mroźne poranki oraz spędzać chłodne zimowe wieczory na fotelu z książką, a nie marznąć pod kocem. Jak sobie z tym poradzić bez wzywania hydraulika? Przekonajcie się sami. (więcej…)

Projektujemy instalację wodociągową – jakie rury wybrać do domu?

Dodano: poniedziałek, 7 grudnia, 2020

W końcu postanowiłeś spełnić marzenie o własnym domu i wprost nie możesz się doczekać momentu, w którym będziesz mógł rozpocząć aranżację wnętrz i dać upust swojej kreatywności? Niestety zanim dojdzie do tego etapu będziesz musiał podjąć jeszcze kilka innych, równie ważnych decyzji w tym m.in. z jakich rur ma zostać wykonana instalacja wodna. (więcej…)

Typowe błędy popełniane przy wykonywaniu instalacji kanalizacyjnej

Dodano: poniedziałek, 29 lipca, 2019

Zobacz, jakich błędów unikać podczas wykonywania instalacji sanitarnej. Zapraszamy do lektury. (więcej…)

Jak oszczędzać wodę? Oszczędność wody w domu i ogrodzie

Dodano: czwartek, 8 listopada, 2018

Oszczędność często uważana jest za konieczność dla ludzi uboższych, nieprzyjemny obowiązek czy wymysł obrońców natury. Jednak problem zużywania wody jest znacznie większy i każdy człowiek może pomóc w spowolnieniu tej złej tendencji. (więcej…)

Woda

Dodano: piątek, 21 września, 2018

Woda – albo jak wolą chemicy – monotlenek diwodoru to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów naszego życia. Każdego dnia wykorzystujemy ją do różnych celów – od spożycia po cele gospodarcze. Co zrobić, by woda w domowych kranach była czystsza, pozbawiona nieprzyjemnego posmaku oraz węglanów, które powodują osadzanie się kamienia kotłowego? (więcej…)

Jak poznać dobrego hydraulika

Dodano: środa, 30 maja, 2018

Dobry hydraulik to prawdziwy skarb. Przeczytaj, jak znaleźć odpowiednią osobę, która pomoże Ci poradzić sobie z usterką. (więcej…)

Wodne instalacje domowe

Dodano: wtorek, 26 września, 2017

Wiosna i lato to czas remontów i budowy, dlatego warto wiedzieć, o co chodzi z instalacją wodną i kanalizacyjną. Instalacja wodna w domu to ta część instalacji, która znajduje się za wodomierzem, wg którego właściciel mieszkania czy domu rozlicza się za zużytą wodę z jej dostawcą. Montaż instalacji wodnej warto zlecić specjalistom, robić go wg schematu, a także dobrze zaplanować, gdzie znajdą się krany, umywalki, kaloryfery i wszelkie inne odbiorniki wody, takie jak pralka, zmywarka czy prysznic lub wanna. (więcej…)

Przegląd instalacji centralnego ogrzewania

Dodano: środa, 12 kwietnia, 2017

Sprawność instalacji grzewczej zależy w dużym stopniu od przeprowadzania regularnych przeglądów i niezwłocznego usuwania zauważonych usterek, dlatego nie powinno się o tym zapominać. Przeglądy instalacji najlepiej wykonywać w sezonie letnim, tak aby nasza instalacja w okresie grzewczym nie sprawiała problemów. (więcej…)

Zmiękczanie wody

Dodano: niedziela, 12 marca, 2017

Twarda woda to udręka większości Polaków. Gorzki smak potraw i napojów, a także ogromne zagrożenie dla urządzeń elektrycznych. Najbardziej obrywa się kołom i podgrzewaczom wody, a my często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. Polska średnia twardość wody to około 18° dH (Grad deutscher Härte), co jest uznawane za twardą wodę (twarda woda to przedział 15-21 dH). Najgorzej w tym momencie mają mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, gdzie woda jest w najgorszym stanie. (więcej…)

Jak dobrać kocioł do centralnego ogrzewania?

Dodano: wtorek, 28 lutego, 2017

Przed podjęciem decyzji o zakupie kotła należy zwrócić uwagę na rodzaj paliwa (stałe, ciekłe czy gazowe), ilość ciepła potrzebną do ogrzania budynku, miejsce w którym zlokalizowana będzie kotłownia oraz ilość ciepła do przygotowywania c.w.u. (w przypadku zastosowania kotła dwufunkcyjnego). (więcej…)