blog

Wodne instalacje domowe

Dodano: wtorek, 26 Wrzesień, 2017

Wiosna i lato to czas remontów i budowy, dlatego warto wiedzieć, o co chodzi z instalacją wodną i kanalizacyjną. Instalacja wodna w domu to ta część instalacji, która znajduje się za wodomierzem, wg którego właściciel mieszkania czy domu rozlicza się za zużytą wodę z jej dostawcą. Montaż instalacji wodnej warto zlecić specjalistom, robić go wg schematu, a także dobrze zaplanować, gdzie znajdą się krany, umywalki, kaloryfery i wszelkie inne odbiorniki wody, takie jak pralka, zmywarka czy prysznic lub wanna. (więcej…)

Przegląd instalacji centralnego ogrzewania

Dodano: środa, 12 Kwiecień, 2017

Sprawność instalacji grzewczej zależy w dużym stopniu od przeprowadzania regularnych przeglądów i niezwłocznego usuwania zauważonych usterek, dlatego nie powinno się o tym zapominać. Przeglądy instalacji najlepiej wykonywać w sezonie letnim, tak aby nasza instalacja w okresie grzewczym nie sprawiała problemów. (więcej…)

Zmiękczanie wody

Dodano: niedziela, 12 Marzec, 2017

Twarda woda to udręka większości Polaków. Gorzki smak potraw i napojów, a także ogromne zagrożenie dla urządzeń elektrycznych. Najbardziej obrywa się kołom i podgrzewaczom wody, a my często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. Polska średnia twardość wody to około 18° dH (Grad deutscher Härte), co jest uznawane za twardą wodę (twarda woda to przedział 15-21 dH). Najgorzej w tym momencie mają mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, gdzie woda jest w najgorszym stanie. (więcej…)

Jak dobrać kocioł do centralnego ogrzewania?

Dodano: wtorek, 28 Luty, 2017

Przed podjęciem decyzji o zakupie kotła należy zwrócić uwagę na rodzaj paliwa (stałe, ciekłe czy gazowe), ilość ciepła potrzebną do ogrzania budynku, miejsce w którym zlokalizowana będzie kotłownia oraz ilość ciepła do przygotowywania c.w.u. (w przypadku zastosowania kotła dwufunkcyjnego). (więcej…)

Twarda woda – nasz główny wróg

Dodano: piątek, 24 Luty, 2017

Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z problemu, który dotyczy każdego z nas. Jednych w większym stopniu, innych w mniejszym – w zależności od rejonu, w jakim mieszka. Wspomnianym problemem jest twarda woda, a co za tym idzie kamień osadzający się na wszystkim, z czym styczność ma H2O. Wytrącający się węglan wapnia i węglan magnezu to zmora Polaków, która wykańcza ich sprzęty domowe, jak również źle wpływa na skórę i włosy. Postaramy się więc bardziej naświetlić problem twardej wody, aby wiedzieli Państwo, z czym mają do czynienia. (więcej…)

Odpowietrzanie grzejników w kilku prostych krokach

Dodano: niedziela, 16 Październik, 2016

Piec bucha ciepłem, a w domu zimno? Możliwe, że po prostu trzeba odpowietrzyć grzejniki, co jest bardzo prostą czynnością, która dodatkowo nie zajmuje zbyt wiele czasu. Fachowiec nie będzie potrzebny, bo równie dobrze możesz to zrobić sama, a my Ci w tym pomożemy. (więcej…)

Przyłącze wodociągowe – jak wykonać i ile to kosztuje?

Dodano: poniedziałek, 15 Sierpień, 2016

Przyłącze wodociągowe wymaga od inwestora dopełnienia szeregu obowiązujących procedur, które często trwają do kilku miesięcy. W zamian za cierpliwość Inwestor uzyskuje wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania z czystej i bieżącej wody. (więcej…)

Hydraulik – praktyczny zawód zapewniający pracę

Dodano: sobota, 5 Grudzień, 2015

Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że w dzisiejszych czasach poszukujemy ludzi z szerokimi kwalifikacjami. Coraz więcej osób wybierających się na studia decyduje się na ukończenie nie jednego, ale dwóch lub nawet trzech fakultetów. A co z osobami, które z różnych względów na studia wybrać się nie mogą? (więcej…)

Jak oczyścić wodę w studni tak, aby była zdatna do picia

Dodano: piątek, 4 Grudzień, 2015

Czyszczenie studni nie jest łatwe, ale jest obowiązkowe jeśli wodę używamy do naszych codziennych posiłków. W nieoczyszczanej studni odkładają się bowiem wirusy i bakterie oraz składniki chemiczne (np. siarczany, czy żelazo). (więcej…)

Jak zapobiec kapaniu wody, czyli wymiana uszczelki

Dodano: piątek, 4 Grudzień, 2015

Przyczyną cieknącej, czy kapiącej wody z kranu jest najprawdopodobniej nieszczelna uszczelka. Jest to problem, który możemy rozwiązać bez pomocy hydraulika. (więcej…)